
Vi ankommer Trondheim by en junidag hvor gradestokken nærmer seg tyvetallet. Sommeren er endelig i anmarsj og vi blir møtt av Håvard Rendal, salgsansvarlig i 4Service for regionen Midt-Norge. Sammen med gode kolleger har Håvard nylig vunnet to store kontrakter for to av byens ikoniske bygg. Her skal det etableres personalrestauranter med konsepter som balanserer spennende historie med flotte matopplevelser.
Den ene av de to kontraktene gjelder Teknostallen, eid av KLP Eiendom. Teknostallen het tidligere Trikkestallen og var endeholdeplass for Elgesetertrikken. Selv om bygget i dag fremstår som et totalt nybygg har KLP Eiendom bevart de karakteristiske fasadene fra tiden som endeholdeplass. Håvard forteller at Teknostallen sto svært høyt på ønskelista hans.
- Dette er et bygg vi har hatt i kikkerten i over ett år, og vi har lagt ned masse energi i å skape et unikt serveringstilbud som er i tråd med oppdragsgivers visjon for bygget. Et imponerende bygg som Teknostallen fortjener et lunsjkonsept som forsterker byggets identitet og profil!